Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Avondje weg? Licht aan en deur op slot!

csm_poster_avondje_weg_200_2f52904665

Avondje weg? Licht aan en deur op slot!
De gemeente vraagt al haar inwoners mee te doen met de campagne tegen inbraken. Samen kunnen we het de inbreker niet te makkelijk maken. Ook als we ’s avonds even niet thuis zijn. Om een inbraak te voorkomen als u ’s avonds weg bent, is het belangrijk dat u de volgende maatregelen neemt:

  • Niet thuis? Licht aan!
    Inbrekers hebben een hekel aan licht. Als de woning een bewoonde indruk maakt, schrikt dat af.
    Als u ’s avonds weg bent, laat daarom altijd een lamp aan. Als u van ’s ochtends vroeg tot ’s avonds afwezig bent, gebruik dan een tijdschakelaar op een lamp. Vergeet de buitenlamp niet.
  • Goed afsluiten? Sleutel omdraaien!
    Trek uw deur niet alleen dicht maar draai de sleutel om in het slot. Zorg voor goed hang- en sluitwerk. In de regio werken erkende Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW)-bedrijven. Zij adviseren over maatregelen om inbraak te voorkomen. Bovendien kunnen deze bedrijven de werkzaamheden uitvoeren. Denk aan het installeren van goed hang- en sluitwerk. Een erkende PKVW-bedrijf bij u in de buurt vindt u op www.politiekeurmerk.nl/bewoners/pkvw_bedrijf.

Voor informatie over het Politiekeurmerk Veilig Wonen zie www.politiekeurmerk.nl/bewoner.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

VIDEO: Kermis in Dubbeldam en Stadspolders

DORDRECHT – Het is weer kermistijd, te beginnen in Dubbeldam. Op het Damplein staat van woensdag 23 tot en met zondag 27 april een mooie variatie aan attracties, zoals botsauto’s, een draaimolen en de octopussy. Maar natuurlijk ook het aloude eendjes vangen, touwtje trekken en de boksbal. Wat ook niet ontbreekt, en mag ontbreken: de kramen met suikerspin en popcorn, de churro’s en de nougat. Maandag 28 april wordt gebruikt om het hele gebeuren te verhuizen naar het Van Eesterenplein bij winkelcentrum Bieshof in Stadspolders. Daar gaat de Bevrijdingskermis van start op dinsdag 29 april. Liefhebbers zijn dagelijks welkom tot en met maandag 5 mei.

Actueel

Koningskermis in Dubbeldam Bevrijdingskermis in Stadspolders

DORDRECHT – De kermistijd staat weer voor de deur. Eerst strijkt het vermaak neer in Dubbeldam, …

Actueel

Vijf jaar Tuinmomentje: Tijd voor een speciale website  

DORDRECHT – Buurtinitiatief Tuinmomentje bestaat vijf jaar. De bewoners vieren het bereiken van het eerste lustrum met de lancering van een eigen website. Wijkmanager van Stadspolders en Dubbeldam, William Jacobs drukte symbolisch op de knop, waardoor de website ‘live’ ging. Op de site kunnen bezoekers de tuinen uitgebreid bekijken en gemakkelijker informatie vinden over bijvoorbeeld de toegankelijkheid. Er zijn twaalf tuinen, elk met een eigen thema.