Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Campagne ‘Aandeel in elkaar’

Winnende OPOD scholen ontvangen donatie.

Verenigingen en stichtingen uit de Drechtsteden kunnen elk jaar middels de Rabobank campagne ‘Aandeel in elkaar’ een sponsoraanvraag indienen voor een financiële bijdrage aan een activiteit of project. Met deze donatie van de bank kunnen lokale projecten worden gerealiseerd. Dit jaar hebben maar liefst 48 organisaties een aanvraag ingediend. 27 geselecteerde projecten.

Een commissie, bestaande uit 7 leden van de ledenraad, is verantwoordelijk geweest voor het beoordelen van alle sponsoraanvragen. Uit de 48 ontvangen sponsoraanvragen hebben zij een selectie gemaakt van 27 projecten, welke verdeeld zijn over de drie categorieën ‘sport’, ‘maatschappelijk’ en ‘cultureel’. En ja: twee projecten van OPOD zaten bij deze selectie!

1. Sport op scholen. Het betreft het organiseren van extra sportaanbod na schooltijd en in vakanties op drie scholen van OPOD (Openbaar Primair Onderwijs Dordrecht). Te weten: Mondriaan, De Albatros en de John F. Kennedyschool.

2. Een fiets-uitleensysteem voor OBS de Bever. Bedoeld voor de leerlingen en kinderen in de wijk ( Bever, Stadspolders). Denk aan noodzakelijke beschikbaarheid van fietsen voor het verkeersexamen of een uitje (van school) naar bijv. de bibliotheek.

Winnaars!
Tijdens de feestelijke Ledenavond op maandag 30 oktober is bekend geworden dat beide projecten gewonnen hebben. De directeuren ontvingen van Rabobank Drechtsteden een prachtige cheque t.w.v. €5000,- om het plan uit te voeren.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

112-nieuws

Fietser ernstig gewond na aanrijding rotonde Stadspolderring

Donderdagochtend is op de rotonde bij de Stadspolderring een fietser ernstig gewond bij een botsing met een personenauto. Er zijn meerdere ambulances ter plaatse om de vrouw zorg te bieden.

Actueel

Creativiteit en Talenten in de Spotlight tijdens Skillsday op Basisschool De Griffioen

DORDRECHT – Op basisschool De Griffioen stond woensdag alles in het teken van ontdekken, doen en dromen. Tijdens de jaarlijkse Skillsday kregen leerlingen de kans om hun talenten te verkennen, nieuwe vaardigheden te ontwikkelen en creatieve passies aan te wakkeren. De dag was een bruisend geheel vol kunst, techniek en zelfexpressie. ( Foto: Basisschool de Griffioen )

Actueel

VIDEO: Kermis in Dubbeldam en Stadspolders

DORDRECHT – Het is weer kermistijd, te beginnen in Dubbeldam. Op het Damplein staat van woensdag 23 tot en met zondag 27 april een mooie variatie aan attracties, zoals botsauto’s, een draaimolen en de octopussy. Maar natuurlijk ook het aloude eendjes vangen, touwtje trekken en de boksbal. Wat ook niet ontbreekt, en mag ontbreken: de kramen met suikerspin en popcorn, de churro’s en de nougat. Maandag 28 april wordt gebruikt om het hele gebeuren te verhuizen naar het Van Eesterenplein bij winkelcentrum Bieshof in Stadspolders. Daar gaat de Bevrijdingskermis van start op dinsdag 29 april. Liefhebbers zijn dagelijks welkom tot en met maandag 5 mei.