Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Expositie kunstreis van Tirza Mual in inloophuis Helianthus

Woorden schieten vaak te kort als je ziek bent. Pijn, verdriet, angst, ontroering, eenzaamheid. Enkele gevoelens die elke dag weer in volle vaart de revue passeren. Ze zijn knap lastig om mee om te gaan, laat staan ze te verwoorden.  Hoe breng je dat, wat er binnen het gemoed leeft, dan ook nog eens over aan ‘die ander’? De ander, zoals je partner, je kinderen, familie en vrienden.

Kunstenares Tirza Mual koos er voor via beelden over te brengen wat zij voelde en dacht vanaf het moment dat zij de diagnose kanker kreeg tot aan haar revalidatie. Tirza heeft het vermogen om haar emoties in diverse technieken en vormen weer te geven. De ervaring leert, dat wat Tirza in haar kunstwerken laat zien, herkenbaar is voor mensen die kanker hebben of hebben gehad. Het sluit aan bij wat ze beleven of zorgt voor een stuk herbeleving. Via de kunstwerken wordt ook aan ‘die ander’ overgebracht wat er van binnen speelt of gespeeld heeft, zodra je geconfronteerd wordt met een ernstige ziekte. lnloophuis Helianthus, voor mensen die kanker hebben of hebben gehad en hun naasten, exposeert de kunstreis van Tirza de gehele maand oktober. De expositie sluit aan bij wat Helianthus belangrijk vindt: het met elkaar voelen, delen en beleven. Gedeelde smart is tenslotte vaak halve smart.

De expositie zal officieel worden geopend door de heer Peter Schoon, directeur Dordrechts Museum, op zaterdag 1 oktober om 11.00 uur, inloop vanaf 10.30 uur.

De hele maand oktober blijft de expositie te bezichtigen in het inloophuis tijdens de normale openingstijden, evenals alle zaterdagen van de maand. Op deze zaterdagen is het inloophuis geopend van 11.00 uur tot 13.30 uur.

Inloophuis Helianthus is gevestigd op De Singel 28 in Dordrecht. Voor meer informatie zie http://www.inloophuishelianthus.nl

Logo Helianthus15

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

112-nieuws

Overval op supermarkt in Stadpolders

DORDRECHT – Vanavond iets na half negen heeft er een overval plaatsgevonden op een supermarkt aan de Pearl Buck-erf in Dordrecht. Twee verdachten hebben hierbij een greep uit de kassa gedaan en zijn vervolgens te voet in onbekende richting gevlucht. De politie is een onderzoek gestart en is op zoek naar getuigen. Er zijn bij de overval geen gewonden gevallen.

112-nieuws

Woning in Stadspolders drie maanden dicht na vondst grote hoeveelheid drugs

DORDRECHT – Burgemeester Peter van der Velden heeft een woning aan het Selma Lagerlöferf voor drie maanden gesloten vanwege de vondst van harddrugs en een vuurwapen met munitie. De sluiting duurt tot 3 juli. De politie trof in de woning een grote hoeveelheid harddrugs aan, een weegschaaltje voor lage gewichten, versnijdingsmiddelen, verpakkingsmateriaal en een vuurwapen met scherpe munitie. De politie heeft de harddrugs, de spullen die met drugshandel te maken hebben en het vuurwapen in beslag genomen.

Actueel

Smakelijk feestje op De Griffioen

DORDRECHT – Vandaag was het Pannenkoekendag. Ook op basisschool De Griffioen in Stadspolders. In de grote keuken van de school rook het heerlijk. Onder begeleiding van hulpouders mochten de leerlingen een pannenkoek bakken voor de gast die zij zelf hadden uitgenodigd. Opa’s, oma’s, ouders en andere familieleden hebben na het bakken de pannenkoeken samen met de leerlingen opgegeten. Er werden rond de zeshonderd exemplaren gebakken en verorberd. (Foto’s: Stolk Fotografie)