Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Succesvolle eerste editie Toppie Festival

Succesvolle eerste editie Toppie Festival

Vorige week was het allereerste Toppie Festival bij Duurzaamheidscentrum Weizigt. Het was een ontzettend gezellige ochtend. Peuters van 1,5 tot 4 jaar hebben samen met hun ouders meegedaan aan allerlei leuke activiteiten op het gebied van natuur, muziek, spelen en bewegen. Ongeveer 100 peuters met hun ouders hebben het festival bezocht.

 

Workshops

Tijdens het festival hebben peuters en (groot)ouders mee kunnen doen met allerlei workshops. Zo konden zij gezellig zingen en allerlei instrumentjes bespelen. Verder is er ook een kunstwerk van natuur gemaakt en hebben peuters het blotevoetenpad gevolgd. Natuurlijk hebben peuters ook lekker met allerlei speelgoed kunnen spelen. Tijdens de workshop bewegen is er bewogen op muziek, touwtje gesprongen, hebben de kinderen leren mikken en zijn kinderen met ballen bezig geweest.

Fun

Bij het onderdeel fun zijn de peuters actief geweest op het springkussen of hebben zij zich laten schminken. Er zijn tal van mooie creaties, zoals bloemen en dieren, geschminkt.

Informatieplein

Op het informatieplein konden kinderen lekker tekenen of knutselen met eten en dit natuurlijk ook zelf opeten. Ouders konden hier terecht voor informatie bij verschillende organisaties. Careyn, de GGD/Doe ff Gezond en ouder-kindcoaches waren hier actief.

Activiteiten

Naast de workshops stonden er verspreid over het terrein diverse activiteiten. Zo is er gevoetbald en konden peuters een speurtocht volgen. Daarbuiten hebben de peuters ook de kinderboerderij bezocht en tal van dieren kunnen zien.

Wij kijken terug op een geslaagd Festival en willen uiteraard iedereen bedanken die ons festival heeft bezocht! Heb je de Toppie activiteiten gemist? Op woensdag 26 september gaat er een nieuwe lessenreeks van start in Dordrecht Oost. Diezelfde vrijdag (28 september) starten we in Dordrecht Centrum. Houd hiervoor de website www.doemeemettoppie.nl in de gaten. Ook deze lessenserie word afgesloten met een heus Toppie Festival. Daarnaast willen we alle partners; Service Bureau Onderwijs en Cultuur, Speelotheek Pip&Zo, Duurzaamheidscentrum Weizigt, Stichting Hattrick, GGD Zuid-Holland Zuid, DordtSport,  nogmaals bedanken voor het neerzetten van dit festival.

Het was Toppie!

Foto’s: Ronald van den Heerik

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Narcissen fleuren Johanna Naber-erf op Dordrecht

Dordrecht– Deze narcissen zijn er vroeg bij. Hier op het Johanna Naber-erf ontvouwden ze deze week al hun gele trompetten. Een hoopgevende aankondiging van de lente. Op dit moment is het weer echter erg wisselend, met afwisselend zon en  buien. Toch zorgen deze vroege bloeiers alvast voor een vrolijke noot in de straat. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

Extra impuls voor speelplekken in Stadspolders

DORDRECHT – Er is perspectief voor de speelplekken in Stadspolders. Dankzij een plan van de Dordtse VVD is bij de begroting eind 2025 extra geld vrijgemaakt voor buurtspelen, waardoor ongeveer 50 speeltoestellen in de stad behouden zijn gebleven. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

Twee schuren beschadigd door brand in Dordrecht

DORDRECHT – Vrijdagavond rond 19.15 uur werd er een buitenbrand gemeld aan het Johanna Naber-erf in Dordrecht. Bij aankomst van de brandweer bleek dat twee schuren in brand stonden. Vanwege de omvang van het vuur werd al snel opgeschaald naar middelalarm. De brandweer had de brand na ongeveer een half uur onder controle. Aansluitend werd nog nageblust om het vuur volledig te doven. Bij de aangrenzende schuren en woningen werden controles uitgevoerd om te voorkomen dat het vuur zich had uitgebreid. Er raakte niemand gewond. ( Foto: Stolk Fotografie )