Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Toe aan iets nieuws in huis?

Zet je oude spullen niet bij het grofvuil, maar Geef het Door. Alles is welkom bij Geef het Dordt: meubels, witgoed, baby uitzet, elektronica of huishoudelijke apparaten. Belangrijk hierbij is dat de goederen heel, schoon en bruikbaar zijn en de elektrische apparatuur nog werkt. 

Een bank waar iemand op uitgekeken is, een eettafel waar lief en leed aan is gedeeld of een ledikant waar een peuter is uitgegroeid; wat voor de één aan vervanging toe is, kan voor de ander een nieuw begin zijn. Bij Geef het Dordt krijgen spullen een tweede leven.

Dordtenaren, die in armoede leven kunnen gebruik maken van deze kosteloze voorziening. In ruil daarvoor leveren ze een zinvolle wederdienst: het zogenaamde ruilidee. Hierbij kan gedacht worden aan: het doen van boodschappen voor een ander, het uitlaten van de hond of een klusje voor een buurtgenoot, maar ook het bieden van een helpende hand in het wijkcentrum of bij buurtactiviteiten kan als tegenprestatie worden gezien. Op deze manier biedt Geef het Dordt een laagdrempelige opstap naar een betere toekomst.

Kijk ook eens op de website en Facebookpagina van Geef het Dordt of stuur een bericht voor meer informatie.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Extra impuls voor speelplekken in Stadspolders

DORDRECHT – Er is perspectief voor de speelplekken in Stadspolders. Dankzij een plan van de Dordtse VVD is bij de begroting eind 2025 extra geld vrijgemaakt voor buurtspelen, waardoor ongeveer 50 speeltoestellen in de stad behouden zijn gebleven. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

Twee schuren beschadigd door brand in Dordrecht

DORDRECHT – Vrijdagavond rond 19.15 uur werd er een buitenbrand gemeld aan het Johanna Naber-erf in Dordrecht. Bij aankomst van de brandweer bleek dat twee schuren in brand stonden. Vanwege de omvang van het vuur werd al snel opgeschaald naar middelalarm. De brandweer had de brand na ongeveer een half uur onder controle. Aansluitend werd nog nageblust om het vuur volledig te doven. Bij de aangrenzende schuren en woningen werden controles uitgevoerd om te voorkomen dat het vuur zich had uitgebreid. Er raakte niemand gewond. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Open week bij Team Akkie in Dordrecht: samen sporten met plezier en groei

DORDRECHT – Vanaf maandag 26 januari tot en met vrijdag 30 januari organiseert Team Akkie een speciale startersweek in Dordrecht. Tijdens deze open week kunnen zowel jeugd als volwassenen vrijblijvend kennismaken met judo, karate en kobujutsu. Iedere dag staan er lessen op het programma, geschikt voor beginners, herstarters en nieuwsgierigen. Judo en karate dragen bij aan een goede conditie, meer zelfvertrouwen en mentale weerbaarheid. De sporten leren deelnemers omgaan met respect, discipline en samenwerken, terwijl plezier altijd centraal staat.