Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Veilig en gezond opgroeien

“Dordtse kinderen moeten kansrijk, veilig, gezond en met plezier opgroeien. Dat is het uitgangspunt van het jeugdbeleid in Dordrecht. Helaas is dit niet voor alle kinderen vanzelfsprekend”, zo is te lezen op de website van de gemeente Dordrecht. In het Lokaal Plan Jeugd 2019-2022 is te lezen wat Dordrecht wil doen om dat te bereiken. 

In dat plan is veel aandacht voor het voorkomen van problemen (preventie), toegang tot jeugdhulp en vernieuwing in de zorg. Zo wil het college zogenaamde ‘sociaal mariniers’ aanstellen voor gezinnen met veel problemen. Die kunnen snel en doortastend de nodige stappen zetten. Ook komt er een punt waar ouders en professionals terecht met vragen rond scheiden. Dat moet bijvoorbeeld vechtscheidingen helpen voorkomen. De weg naar jeugdhulp gaat via de sociale wijkteams. Toch blijken Dordtenaren soms nog een drempel te ervaren om daar aan te kloppen. Daarom komt er meer aanbod bij bijvoorbeeld kinderopvang, scholen en consultatiebureau.

Kleine dingen met grote betekenis

Wethouder Rik van der Linden zegt hierover: “Een goede, gelukkige jeugd draait vaak om kleine dingen, die wel grote betekenis hebben. Ieder kind wil veilig kunnen buitenspelen, wil dat er van hem of haar gehouden wordt, wil ’s ochtends ontbijten en heeft een luisterend oor nodig. Bij die basis hoort ook dat kinderen de ruimte hebben om te zijn wie ze zijn, ook als dat anders is dan wat ‘normaal’ genoemd wordt. Zonder dat daar een labeltje opgeplakt wordt of dat we direct in de probleem- en oplossingsstand schieten. Dat heeft, naast preventie en de organisatie van goede hulp en ondersteuning, ook een plek in dit lokale plan.”

Meer weten?

Lees het hele artikel op de website van de gemeente Dordrecht.

Het plan is te vinden via het raadsinformatiesysteem.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Extra impuls voor speelplekken in Stadspolders

DORDRECHT – Er is perspectief voor de speelplekken in Stadspolders. Dankzij een plan van de Dordtse VVD is bij de begroting eind 2025 extra geld vrijgemaakt voor buurtspelen, waardoor ongeveer 50 speeltoestellen in de stad behouden zijn gebleven. ( Foto’s: Stolk Fotografie )

112-nieuws

Twee schuren beschadigd door brand in Dordrecht

DORDRECHT – Vrijdagavond rond 19.15 uur werd er een buitenbrand gemeld aan het Johanna Naber-erf in Dordrecht. Bij aankomst van de brandweer bleek dat twee schuren in brand stonden. Vanwege de omvang van het vuur werd al snel opgeschaald naar middelalarm. De brandweer had de brand na ongeveer een half uur onder controle. Aansluitend werd nog nageblust om het vuur volledig te doven. Bij de aangrenzende schuren en woningen werden controles uitgevoerd om te voorkomen dat het vuur zich had uitgebreid. Er raakte niemand gewond. ( Foto: Stolk Fotografie )

Actueel

Open week bij Team Akkie in Dordrecht: samen sporten met plezier en groei

DORDRECHT – Vanaf maandag 26 januari tot en met vrijdag 30 januari organiseert Team Akkie een speciale startersweek in Dordrecht. Tijdens deze open week kunnen zowel jeugd als volwassenen vrijblijvend kennismaken met judo, karate en kobujutsu. Iedere dag staan er lessen op het programma, geschikt voor beginners, herstarters en nieuwsgierigen. Judo en karate dragen bij aan een goede conditie, meer zelfvertrouwen en mentale weerbaarheid. De sporten leren deelnemers omgaan met respect, discipline en samenwerken, terwijl plezier altijd centraal staat.