Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Vijftig Companen voor Dordtse ouderen

Maandag 19 december reikte wethouder Karin Lambrechts de eerste Compaan uit aan mevrouw den Otter. De Compaan is een tablet speciaal ontwikkeld voor ouderen en simpel in gebruik.
Met de Compaan kunnen ouderen makkelijk beeldbellen of berichten sturen naar hun (klein)kinderen. Ook zijn er spelletjes, nieuws en de mogelijkheid om op het internet te surfen.

De gemeente Dordrecht stelt kosteloos 50 Companen beschikbaar voor alleenwonende, digitaal minder vaardige ouderen in Dordrecht om hen kennis te laten maken met deze technologie.
Mensen kunnen de Compaan een half jaar gebruiken, waarna de keuze kan worden gemaakt om de Compaan over te nemen of hem terug te geven.
De gemeente Dordrecht heeft het project Compaan gestart om het welzijn van ouderen te bevorderen en mantelzorgers te ontlasten. Ook krijgt vernieuwing in de ouderenzorg zo een stimulans.

Informatie
Meer weten over de mogelijkheden van Compaan? Of aanmelden? Kijk op www.uwcompaan.nl/dordrecht of bel met 088-145 01 78.
Of neem contact op met een van de vijf ambassadeurs in Dordrecht. Zij zijn te bereiken via MEE Drechtsteden, telefoon 078-750 89 00 of per e-mail servicebureau@meedrechtsteden.nl.
Voor het gebruik van de Compaan is een WiFi-verbinding nodig.

compaan-img-20161219-wa0006

compaan-img-20161219-wa0001

presentatie-informatiesessie-compaan

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

112-nieuws

Fietser ernstig gewond na aanrijding rotonde Stadspolderring

Donderdagochtend is op de rotonde bij de Stadspolderring een fietser ernstig gewond bij een botsing met een personenauto. Er zijn meerdere ambulances ter plaatse om de vrouw zorg te bieden.

Actueel

Creativiteit en Talenten in de Spotlight tijdens Skillsday op Basisschool De Griffioen

DORDRECHT – Op basisschool De Griffioen stond woensdag alles in het teken van ontdekken, doen en dromen. Tijdens de jaarlijkse Skillsday kregen leerlingen de kans om hun talenten te verkennen, nieuwe vaardigheden te ontwikkelen en creatieve passies aan te wakkeren. De dag was een bruisend geheel vol kunst, techniek en zelfexpressie. ( Foto: Basisschool de Griffioen )

Actueel

VIDEO: Kermis in Dubbeldam en Stadspolders

DORDRECHT – Het is weer kermistijd, te beginnen in Dubbeldam. Op het Damplein staat van woensdag 23 tot en met zondag 27 april een mooie variatie aan attracties, zoals botsauto’s, een draaimolen en de octopussy. Maar natuurlijk ook het aloude eendjes vangen, touwtje trekken en de boksbal. Wat ook niet ontbreekt, en mag ontbreken: de kramen met suikerspin en popcorn, de churro’s en de nougat. Maandag 28 april wordt gebruikt om het hele gebeuren te verhuizen naar het Van Eesterenplein bij winkelcentrum Bieshof in Stadspolders. Daar gaat de Bevrijdingskermis van start op dinsdag 29 april. Liefhebbers zijn dagelijks welkom tot en met maandag 5 mei.